Školení | fotografie ze školení od Moniky Vackové
30.05.2011

Další fotky z letošního školení nám poslala Monika Vacková.

klikněte na fotografii nebo přímo na tento odkaz: http://monusse.rajce.idnes.cz/Canis...

Díky Moniko:-)


Školení | fotografie ze školení od Káji Podešvové
17.05.2011

Letos se role hlavního fotografa ujala Kája Podešvová. Zdokumentovala tak vše podstatné, co se na květnovém školení událo a tady jsou její snímky.

klikněte na fotografii nebo přímo na tento odkaz: http://kaddla.rajce.idnes.cz/skoleni...

Díky Kájo.


Školení | video ze školení a zkoušek od Petry Látalové
17.05.2011


Naše nová členka Petra Látalová se jako mnozí další zůčastnila i se svou rodinou letošního květnového školení. V jejich výbavě nechyběla kamera a tak si pár momentek ze školení a zkoušky jejich Arinky s paničkou natočili.

klikněte na obrázek videa nebo přímo na tento odkaz: http://www.youtube.com/watch

Petře a její rodině za video moc děkujeme!


poznatky a zkušenosti | Monika Vacková po letošním jarním školení
12.05.2011

Hezký podvečer všem školeným i zkoušeným v Borové

Dnes jsem se vrátila ze školení a úspěšných canisterapeutických zkoušek. Hned poté, co jsem navštívila svoji mamku a popřála ji k svátku matek, poobědvala s dětmi a manželem, vrhla jsem se do rytí a okopávání zahrádky. A jak se tak "šťourám" v hlíně, hlavou se mi začaly "honit" myšlenky a pocity související s tímto víkendem. Mám tak trochu potřebu se s Vámi o ně podělit.

Začnu... Víkend byl hezký a stejně jako minule, rychle utekl. Velké DÍKY patří organizátorům Lukášovi, Zdendovi, Šárce a všem, kteří s pořádáním akce mají cokoliv společného. Také dodatečné velké díky za sponzorský dar (v podobě dobrůtek pro pejsky), který jsme s úsměvem převzali a hezky poděkovali, ale sám do igelitek "nenaskákal":-).

Takže, upřímně myšlené díky zaznělo a teď ty myšlenky...
V rámci školení zaznívá mnoho informací, některé jsou pro nás nové, jiné známé, některé zajímavé velmi, jiné méně, s některými souhlasíme, jiné by byly na dlouhou diskuzi. Zkrátka každého zaujme něco jiného a tak to má být. Slyšeli jsme informace, jak správně očkovat psa, jaký si pořídit obojek, co vše má canisterapeutický pes zvládat, jak správně ho cvičit a jakých chyb se vyvarovat (právě tu u mě sedí Jack, koulí na mě očka, vnucuje mi svůj balónek a ještě u toho kňučí, kolik že už to je bodů??? (kdo byl na školení pochopí) :-). Myslím si, že o potřebách pejsků toho zaznělo hodně (psi můžou být spokojeni, probrali jsme je důkladně :-).

Moje myšlenky směřují k Vám – lidem, páníčkům, rodičům, babičkám i dědům, zkrátka všem, kteří jste se do "toho" pustili. Dnešní doba není lehká, spíše naopak. Všichni někam spěcháme (a spěcháme čím dál rychleji), řešíme rodinné vztahy, pracovní záležitosti, zdravotní stavy svých blízkých, studia, o politickém dění ani nemluvě (to nám možná ubírá nejvíc energie)... atd., zkrátka každodenní boj, tlak a stresíky.

A při tom všem najdeme ještě tu sílu, abychom šli a POMÁHALI těm, kteří tu pomoc potřebují. A právě pro toto všechno Vás obdivuji a zároveň DĚKUJI ! S dětmi s postižením a celými rodinami pracuji přes 10 let. Jsem jejich partnerem či přítelem ve chvílích veselých i smutných, když potřebují podpořit, vyslechnout, poradit, radujeme se ze sebemenších úspěchů. Mám chlapce na "individuální canis" s dg. mentální retardace, autismus a porucha řeči. V současnosti slavíme úspěchy – chlapec se už na psa podívá a krmí ho, maminka neskrývá radost. A to mě svým způsobem dobíjí a dává sílu, proč "to" zase příště zkusit :-). A proto, radujme se z maličkostí, chvalme se (nikdo to za nás lépe neudělá :-)), odměňujme se, jsme prostě ÚŽASNÍ, protože dopřáváme těm ostatním zažít ty MALÉ x VELKÉ ÚSPĚCHY.


Možná by to mohlo sloužit jako takový námět pro další přednášku v rámci školení. Vyslechnout někoho, kdo by pohladil nejen psa, ale i tu naši dušičku. Znáte někoho takového? Pokud ano, pak se už teď těším na podzimní setkání.

Ukončím své psaní a vracím se do reality – příprava večeře, nahnat děti do vany, zuby, ještě "zfouknout" vyjmenovaná slova, zahnat děti do postele, pohádka (ti, co děti mají, všechno dobře toto znají :-)).

Přeji Vám všem krásné sluníčkové dny

Monika Vacková a Jack Manipulátor

A já jen doplním, že pozvání lidí z "druhé strany" bylo v plánu už teď na jaře, ale nakonec se sešlo hodně přednášek. Proto tuto myšlenku neopouštíme, ale jsme domluveni, že nám příjdou pohovořit na příštím školení. Každopádně Moniko moc děkujeme za tvé "myšlenky". A Všichni ostatní členové nebojte se napsat i vy, za všechny příspěvky nebo jen fotky předem díky.

Lukáš


Školení | Program květnového školení - sobota 7.5.
14.04.2011
07:30 - 08:30
veterinární přejímka
08:30 - 10:00
přednáška MVDr. Renát
10:00 - 10:30
přestávka
10:30 - 12:00
praktické využití psů v zoorehabilitaci, Ing. Svobodová
12:00 - 13:30
přestávka na oběd
13:30 - 15:00
přednáška Mgr. Anna Konopáčová
15:00 - 17:30
Ing. Pavel Bradáč - výchova a výcvik psů /chování psů, špatné návyky/
17:30 - do večeře
tréning Flyballu a následná možnost vyzkoušení si Flyballu se svým psem

Chtěl bych upozornit členy, kteří nezaplatili do uzávěrky (do 12.4.! a je jich mnoho) za ubytování, aby si přečetli podmínky, které platí při nezaplacení do tohoto data. V sekci Školení je storno program.
Proto plaťte rovnou navýšenou částku. Případně od Vás bude vybrána na školení v hotovosti.
Kdo by snad nezaplatil do termínu školení vůbec, nemůže s ubytování počítat.


Cantes o.s. | Jarní školení členů skupiny Cantes o.s. Polička
16.02.2011

Tak jako každý rok se i letos bude konat školení členů Cantes o.s. a to v termínu 7.-8.května 2011. Pořadatelem bude opět skupina Polička, ke které se přidají členové ostatních skupin.

Místo konání se nemění, bude jím opět oblíbený kemp Borová u Poličky. Pan majitel nám nechal stejné podmínky jako vloni.

Všichni jste dostali mail od Zdendy Tauera, takže jistě víte, že přihlášky k ubytování posíláte jemu (tauer@cantes.cz) a přihlášky na nedělní zkoušky mě (kansky@cantes.cz).
Noví zájemci o členství posílejte na můj mail obojí.

Program bude včas upřesněn, letos se můžete těšit na velmi zajímavé přednášky!

více informací o ubytování a placení naleznete v sekci školení

Lukáš Kánský, vedoucí Cantes o.s. skupiny Polička