Školení | Fotografie z květnového školení v Borové
18.06.2012

Tak jsem se konečně dostal k fotkám ze školení. Všem se omlouvám za zpoždění, ale práce je moc a času velmi málo:-) A ten, kdo také fotil, určitě mi pošlete buď odkaz na fotogalerii, má-li ji už někde uloženou nebo ať mi je pošle rovnou.

Lukáš

fotogalerie


Školení | Odkaz na fotografie z květnového školení od Aleny Srbkové
18.06.2012

Alena Srbková nám poslala odkaz na fotografie ze školení.

Díky za ně!

fotogalerie na Rajče.cz


Školení | Program květnového školení
21.03.2012 (změna programu)
pátek 11.5.

odpoledne - večer
příjezd a ubytování členů

sobota 12.5.

07:30 - 08:15
veterinární přejímka a ubytování
08:30 - 09:40
přednáška MVDr. Renát
10:00 - 11:00
přednáška o výživě, prezentace CALIBRA
11:00 - 12:30
Mgr. A Konopáčová psychologie a sociologie s návazností na canisterapii
12:30 - 14:30
přestávka na oběd
14:30 - 15:00
Veterinární přípravky Orion Pharma
15:15 - 17:30
blok besed k různým skupinám klientů

neděle 13.5.

08:00 - 10:00
Klára Kmoníčková - výcvik, pozitivní motivace, klikr
10:15 - 10:45
canisterapeutické zkoušky (délka se může upravit podle počtu zkoušek)
11:00
předání certifikátů, ukončení školení a předáni chat


Jarní školení členů skupiny Cantes o.s. Polička
(podmínky zůstávájí stejné, změna u ceny za den bez ubytování)
14.03.2012

Termín školení: 12.-13.května 2012 (jako vždy je možné přijet už v pátek 11.května)

Ubytování je v chatách a apartmánech.

Chaty NORA jsou vybaveny ledničkou, el.sporákem a nádobím. Dále pak sprchovým koutem a přilehlým WC k chatě. Jedna místnost pro 4 osoby. Cena za noc 230,- Kč + 10,- Kč poplatek pro Obecní úřad za jednu osobu (celkem 240,-Kč) + spotřeba elektrické energie spotřebované v chatě.

Obyčejná chata pro 2–5 osob jedna místnost, pro 6 osob dvě místnosti. Cena 160,- Kč + 10,- Kč (celkem 170,- Kč) + spotřeba elektrické energie spotřebované v chatě.

Apartmán – dvě místnosti a chodbička. Lednička, el.sporák a nádobí, WC a sprchový kout. Pro 4 osoby.
Ceny jako u chaty NORA.

odkaz na fotografie a informace o chatkách na stránkách kempu Borová zde

Ve společné kuchyni, veřejném WC, v umývárně společenské místnosti a za ostatní osvětlení se elektrika nepočítá.

Za parkování a psy se rovněž neplatí.

Ubytování dětí do 4 let zdarma. Děti od 4 - do 12 let platí 80%.

Za členy skupiny CANTES o.s. Polička platí jednu noc skupina.

Uzávěrka přihlášky pro členy skupinu CANTES o.s. Polička je 16.4.2012 s termínem podání přihlášky je nutno zaplatit i poplatek za ubytování na účet 43-8161950257/0100 (VS je číslo telefonu a do poznámek pro příjemce celé jméno!).

Aby účastníci nebyli poškozeni dřívějším zaplacením ubytování, tak storno program platí od data uzávěrky přihlášek. Členem CANTES o.s. je pokud má zaplacené členské příspěvky do doby určené stanovami. Psi, kteří se pohybují v areálu školení musí mít platný očkovací průkaz. Očkovací průkaz či jiný doklad nahrazující průkaz se vyžaduje při veterinární přejímce.
Všichni účastníci i další přítomni musí plnit Řád pro ochranu zvířat vydaný Mze (zde ke stažení...), které platí pro akce CANTES o.s. Každé porušení Řádu znamená vyloučení z akce bez navrácení poplatků za ubytování a těch co nejsou ubytování, ale zúčastní se akce 70,-Kč/den a osobu. Zkoušky může vykonávat pouze člen se svým psem. Na zkoušku ZCP2 mohou nastoupit pouze ti psi, kteří mají zapsanou zkoušku ZCP1 a vykonávají minimálně 1 rok aktivně canisterapii (alespoň 2x měsíčně). První zkouška je zdarma. za každou další i (neúspěšnou) se platí
100,-Kč.

Doprava: vlak – trať Svitavy – Polička – Žďárec u Skutče. Zde je místo vystoupení a to Borová železniční stanice. Pozor na zastávce „Borová zastávka“ ne. To by jste se tak 3km prošli. Autobus je v době svátků a víkendů omezen. Obec Borová je na silnici č. 34 asi 10 km od Poličky a 20km od Hlinska v Čechách. Na silnici 34 v úseku Svitavy – Havlíčkův. Z Poličky je to do Borové 9 km. Před Borovou přejedete železniční přejezd a jedete obci Borová a třetí odbočka vlevo je ke kempu. Od Hlinska v Čechách jedete v obci Borová a po pravé straně je benzínka, kousek dál restaurace kam chodíme a asi 50m odbočíme vpravo ke kempu. Na silnici 34 jsou takové okresky od Skutče (Pardubice – Chrudim) nebo i od Litomyšle. Pojedete-li vlakem, tak po opuštění nádraží jste na silnici 34. Zde se dáte vpravo a druhá odbočka vlevo vede ke kempu. Naproti nádraží je obchod a restaurace.

Doufám, že popis cesty je dostatečný a přidáváme mapku.
     

Je na každém jak si povede školení v patrnosti. Jinak se obracejte na vedoucí skupin a případně na mne. Doufám, že členové skupiny Polička pochopili, že musí zaplatit ubytování jako každý jiný člen CANTES o.s. Pouze s tím, že členům naší skupiny bude platba za jednu noc vrácená. Kdo nezaplatí do uzávěrky, vztahuje se na něj "storno program" a ti co by spali jinde, ale zúčastnili se akce zaplatí 75,-Kč/den. Je to na pokyn majitele kempu. Žádné výjimky se nebudou dělat a je jedno, zda se po příjezdu na akci zase obrátí a pojede domů. Jak chceme mít pořádek v canisterapii, kde se klient nemůže bránit, když nebudeme dodržovat zásady mezi sebou.

Lukáš Kánský, vedoucí CANTES o.s. skupiny Polička

Storno program pro ubytování při školení 12.–13.května 2011
14.03.2012

Bude-li zaplaceno po uzávěrce, zvýší se poplatek takto a není nárok na vrácení zvýšeného poplatků
- opožděno o
1 - 6 dnů včetně
10%
24 / 16 Kč
7 - 13 dnů včetně
15%
36 / 24 Kč
14 - 20 dnů včetně
25%
60 / 40 Kč
21 - 27 dnů včetně
35%
84 / 56 Kč
v den zahájení školení
45%
108 / 72 Kč


nárok na vrácení poplatků za předčasné zrušení přihlášky ukončení pobytu
1 - 6 dnů od zaplacení poplatku
10%
bude vráceno 216 / 128 Kč
7 - 13 dnů od zaplacení poplatku
30%
bude vráceno 168 / 112 Kč
14 - 20 dnů od zaplacení poplatku
60%
bude vráceno 96 / 64 Kč
21 - 27 dnů od zaplacení poplatku
90%
bude vráceno 24 / 16 Kč
déle než 27 dnů
100%
bude vráceno 0 / 0 Kč


Přátelé,

několik požadavků na slušné chování v rámci naší akce, která je zde již třináctá. Pouze třikrát se stalo, že došlo k poškození vybavení chat. Dvakrát se škoda uhradila a jednou dělala členka "mrtvého brouka". Také ne vždy po svých psech uklízeli exkrementy. Myslím, že jsme slušní lidé a to co se dělo byly výjimky.

Převážně jsme byli jako celek pochváleni od majitele kempu, jinak by nám nevycházel s ochotou vstříc a ještě nám dává snížené ceny za ubytování, neplatíme žádné jiné poplatky za parkování, psy apod. Pouze se hradí spotřeba elektrické energie. Psi, kteří si doma pohoví na posteli, sedačkách, křeslech, nedovolte jim zde lehat na lůžkovinách a dejte pod psa svojí deku a nebo na co jsou zvyklí z domova. Poškozené lůžkoviny, matrace a jiné vybavení si hradí psovod, který se o psa na akci stará. Mimo nepříjemného jednání to zanechává špatný pohled na pořadatele. V krásném bazénu se můžete koupat - otužilci, ale nepovolte využívat bazén psům.

Prosím, o Vaší slušnost k přednášejícím. Takovou slušnost, aby jste odchody a příchody nerušili jejích činnost, kterou připravovali pro Vás a museli tomu věnovat volný čas. Jsou přestávky jak na kouření, tak na proběhnutí psů. Sám jsem byl silný kuřák - 60 kousků denně. Na školeních, stážích, schůzích apod. se to muselo vydržet i déle než hodinu. Také jako rozhodčí ve výkonu ČKS jsem si nedovolil při posuzování zapálit cigaretu. Byla by to neúcta k psovodovi, ale také jsem nedovolil psovodům při výkonu kouřit. Kouření mně nevadí a je to každého věc. Dále žádám o včasné nástupy na školení i další akce. Mezi velice závažné podmínky patří dodržování Řádu pro ochranu psů proti týrání vydaný pro CANTES o.s. schválený Mze. Řád je u vedoucího akce Z.Tauera kdykoliv k nahlédnuti. KVS může kdykoliv akci zrušit, pokud nebude Řád plněn. To jsou ty příkazy a ta horší stránka.

Radostnější věci. Tři restaurace v okolí, jeden větší obchod nedaleko a otevřeno v sobotu i v neděli dopoledne. Večerka se nevyhlašuje ani dětem. Budíček je na každém jednotlivci, ale musí stihnout začátky všech přednášek, prezentací. Psi do restaurací mohou, ale předem je nakrmte, aby se nepustili z hladu do ostatních hostů. Mnozí znají krajinu a vždy se jim tady líbilo. Lesy jsou pověstné jako houbařský kraj. Ne vždy se daří. Věřím, že se Vám zde bude líbit a budete s akci spokojeni a odnesete si ze školení poznatky, které využijete ve své činnosti. Ovšem na výsledky zkoušek nemáme vliv. To máte v rukou Vy a pejsánkové.

Zdeněk Tauer, čestný člen CANTES o.s.